Teendők akut derékfájáskor

Ebben a kisfilmben összefoglalom, milyen gyógytorna gyakorlatokat érdemes kipróbálni akut derékfájdalom esetén.

Az, hogy kinek melyik gyakorlat az éppen megfelelő függ attól, hogy milyen típusú az éppen aktuális derékfájdalma

Ez a kisfilm a leggyakoribb típusú (posterior deregment) fájdalmak esetén válik be.

Megpróbálom érzékeltetni, hogy a McKenzie-féle torna gyakorlatok mennyire összefüggnek a tünetek pontos megfigyelésével. A film a leggyakrabban előforduló derék fájdalom típusra alkalmazott első három McKenzie gyakorlatot tartalmazza.

A gyakorlatok sablonos elvégzésénél fontosabb, hogy megértsük mikor, melyik gyakorlat az adott esetre a legmegfelelőbb. Ezek a tanácsok és gyakorlatok az egyik leggyakoribb típusú derékfájdalom esetén sokat segíthetnek, de sokféle derékfájdalom létezik. 

A McKenzie módszer hivatalos neve Mechanikai Diagnózis és Terápia. Pontos mozgásvizsgálat alapján csoportosítjuk a különböző típusú betegeket és megkeressük mindenkinek a megfelelő gyakorlatokat. Ha bármilyen kérdése van írjon nyugodtan!

Mit gondolsz, másoknak is segítene? Küld el nekik!

Rádió riport: Kossuth Napközben (2011)

2011 MR1 Kossuth Rádió Napközben, A gerincbántalmakról

2011-ben megkértek, hogy szerepeljek egy rádióműsorban. Ez pont még a nemzetközi McKenzie minősítő vizsgám előtt volt.

Azóta nagyon sokat fejlődtek a mozgástudományok és én is sokat tanultam a gerinc gyors és hatékony kezeléséről.

Például egyre világosabb, hogy a gerincpanaszok oka NEM a FELEGYENESEDÉS!

Tanulságos esetek: A derekas sebész – többszörös porckorongsérv kezelése Mckenzie gyakorlatokkal

A gerinces estek: A derekas sebész – többszörös porckorongsérv kezelése tornával

Ha szeretné megismerni a derékfájdalom kezelésére ajánlott McKenzie gyakorlatokat akkor vegye meg az Online tananyagunkat! Itt tudhat meg többet erről.

A vendégem egy sebész főorvos, akinek több magasságban is volt porckorongsérve, ráadásul különböző irányokban. A Mechanikai Diagnózis és Terápia (McKenzie-módszer) segítségével sikerült beállítani a megfelelő gyakorlatokat és megtalálni azokat a testhelyzeteket, amelyek segítségével a tünetei uralhatóvá váltak, majd megszűntek. Újra tud fájdalom nélkül operálni és sportolni.

A többi hasonló tanulságos történet:

Ma olvastam: konstruktív reakciók a kritikára

Ez a hozzáállás sokat segíthet a gyógyulásban is. Itt is a folyamatos keresés segíthet megtalálni a megoldást az adott helyzetre.

“A fejlődési szemléletű emberek ugyancsak folyamatosan figyelik a történéseket, az ő belső monológjuk azonban elsősorban nem arra épül, hogy ezzel a módszerrel saját magukat vagy másokat értékeljenek. Érzékelik ugyan, hogy pozitív vagy negatív tartalmú információt kapnak, ugyanakkor gondolkodásuk a tanulásra és a konstruktív reakciókra állt be. „Mit tanulhatok mindebből? Hogyan fejlődhetek?”

Dweck professzor Mindset című nagy sikerű könyvében (amely nemrég jelent meg magyarul Szemléletváltás – A siker új pszichológiája címmel) számos kutatásra alapozva, a legkiválóbb vezetők, sportolók, szülők és tanárok példáival és konkrét gyakorlatokkal segít abban, hogy fejlődési szemlélettel közelítsünk a különféle helyzetekhez és kihívásokhoz.”

Itt található az eredeti Ted-es előadás:


Források:

Felelős Szülők Iskolája

HVG könyvek: A szemléletváltás ereje – A siker új pszichológiája

Carol S. Dweck TEDx előadása